W dniach 4–8 września 2019 r. Wyższa Szkoła Filozofii Katolickiej w Ledalero (STFK) obchodziła 50-lecie istnienia. Było wielu gości, którzy przybyli, aby prowadzić wykłady i cieszyć się razem z nami. Profesor Stephen B. Bevans SVD ze Stanów Zjednoczonych oraz Przełożony Generalny SVD Paul B. Kleden z Rzymu również dołączył do absolwentów, braci, sióstr i ojców, aby świętować w Wyższym Seminarium Duchownym w Ledalero.
Na początku grupa studentów i ojców SVD udali się na lotnisko Maumere, aby odebrać gości z zagranicy. Wykładowcy i studenci przyłączyli się również do tradycyjnej ceremonii powitalnej, która zorganizowana była przez absolwentów. Codziennie gromadziliśmy się, aby razem spożywać obiad i kolację . Ojciec Rektor witał serdecznie wszystkich gości w jadalni seminaryjnej.
Codziennie odbywały się dwa seminaria. Ponadto w czwartek zorganizowanych było pięć równoległych sesji naukowych. Wykładowcy z różnych uniwersytetów prowadzili zajęcia związane z tematyką wspólnot religijnych w Indonezji, teologii kontekstualnej, wolności religijnej, a także ubóstwa na wyspie Flores.
Każdego wieczoru mogliśmy słuchać występów artystycznych w językach lokalnych, a także oglądać etniczne tańce ze wschodniej części Indonezji. W sobotni wieczór odbyła się procesja 1000 świec na cmentarz przy seminarium. To miejsce, gdzie wszyscy zmarli profesorowie i współbracia spoczywają w wiecznym pokoju.
Na koniec w niedzielę odprawiona została Najświętsza Eucharystia przed kaplicą w Ledalero. Biskup Edwaldus Martinus Sedu przewodniczył tej mszy, a O. Generał Paul B. Kleden wygłosił homilię. Uroczystą kolacją zakończyliśmy 50. rocznicę STFK Ledalero.

Wyższa Szkoła Filozoficzna

07 września 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)