15 stycznia 2019 r. przeżywamy uroczystość świętego Arnolda Janssena, założyciela SVD, SSpS i SSpS AP. Jesteśmy pełni wdzięczności i radości. W nowicjacie SSpS Maria - Yosepha przygotowaliśmy i mieliśmy Triduum, wspólne nabożeństwa i posiłki poza wspólnotą. Razem ze wspólnotą SSpS w mieście Batu, modliliśmy się w czasie Eucharystii o godzinie 6.00, a następnie mieliśmy wspólne śniadanie. Do godz. 11.00 świętowaliśmy razem z wielką rodziną SVD Surya Wacana z Wyższego Seminarium w Malang, również podczas Eucharystii. Spotkania z siostrami i braćmi dają nową inspirację i świeżość w kontynuowaniu misji Jezusa.

W tym roku nasza uroczystość pozwoliła mi spojrzeć za siebie, być wdzięcznym i odnowić się. Miałam bowiem możliwość przypomnienia sobie historii życia św. Arnolda Janssena oraz modlitwy razem z nim. Podzieliłam się także pierwszym doświadczeniem, które miałam w parafii Dobrego Pasterza w Surabaya, która była prowadzona przez ojców werbistów. W tym czasie byłam jeszcze w szkole podstawowej. Zawsze 15-tego stycznia można tam było zobaczyć zdjęcia św. Arnolda Janssena, które były ozdabiane kwiatami. Jestem wdzięczna za przykład dany przez Ojców SVD w naszej parafii. Dotknęło to mojego serca i pomogło mi zostać siostrą SSpS.

Moje serce wyraża wdzięczność za wszystkie błogosławieństwa, które przybliżyły mnie do Boga, wspólnoty i Zgromadzenia. Dar życia, zdrowia, powołania i różne mniejsze i większe błogosławieństwa. Boża miłość i wierność pozwalają mi kroczyć Jego drogami. W miarę jak wzrastało moje doświadczenie życiowe, coraz bardziej zdawałam sobie sprawę, że bez Bożego miłosierdzia nie jestem w stanie naśladować Chrystusa.

Uroczystość św. Arnold Janssen zachęca mnie do odnowienia, zgodnie ze słowami naszego Założyciela: "ludzka dusza powinna osiągnąć poziom, gdy już wszystko jest wypełnione światłem".

Mam nadzieję, że dzięki modlitwie i wstawiennictwie św. Arnolda Janssena będę mogła nadal dzielić się Dobrą Nowiną. Dzięki łasce Trójjedynego Boga mogę wypełnić wolę Bożą w mojej wspólnocie zakonnej.

 

S. Sisilia Andri, SSpS

Uroczystość Świętego Arnolda

18 stycznia 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)