8 sierpnia 2019 roku odwiedziłem liceum w Gulewa. Pojechałem tam z siostrą Marią CM. W szkole spotkaliśmy się z dyrektorem i nauczycielami. Potem mieliśmy spotkanie z uczniami trzeciej klasy. Siostra z młodzieżą żeńską, a ja z męską.

Był czas na dzielenie się i świadectwo życia zakonnego. Opowiedziałem im o zgromadzeniu i powołaniu SVD jako misjonarza z zagranicy. Potem zapytałem też o ich plany na przyszłość. Młodzi mężczyźni powiedzieli, że chcieliby zostać żołnierzami, policjantami, rolnikami i kapłanami. Niektórzy nie chcą kontynuować nauki, ale po ukończeniu szkoły pójdą do pracy. Mieliśmy czas na wspólną modlitwę w języku angielskim, indonezyjskim i polskim. Zaśpiewaliśmy kilka piosenek i zrobiliśmy kilka zdjęć.

Ta szkoła znajduje się w pobliżu głównej drogi, ale jest tam cicho i spokojnie. Studenci są uprzejmi, choć wciąż młodzi i trochę nieśmiali. Miło spędziliśmy razem czas i dużo rozmawialiśmy. Nauczyciele również byli bardzo przyjaźni. Po lekcjach mieliśmy spotkanie w pokoju pani dyrektor przy herbacie z ciastkiem. O 13:00 wróciliśmy autobusem do Mangulewa.

Szkoła Średnia

08 sierpnia 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)