Dziś rano obudziłem się o 5:15. Później wraz z moim współbratem, który również jest misjonarzem werbistą, udaliśmy się na obchody Wniebowstąpienia Pańskiego do stacji parafii Leli - Nanga. Msza rozpoczęła się o 8:00. Było wielu katolików, którzy uczestniczyli w tej mszy świętej.

Prowadziłem Eucharystię, a ojciec Juliusz głosił kazanie. Przedstawiłem się wiernym ze stacji Nanga. Kościół był pełen kobiet, mężczyzn i młodzieży. Na mszy był obecny chór parafialny, który ubogacał liturgię. Po mszy opowiedziałem trochę o Polsce i mojej rodzinie.

Następnie wróciliśmy do Wyższego Seminarium w Ledalero. Po południu czytałem książkę po indonezyjsku, a mianowicie "Dzienniczek" świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Codziennie staram się czytać kilka fragmentów, później wybieram jedno zdanie i publikuję na stronie.

Jak zwykle po obiedzie obowiązkowa sjesta i nauka nowych słów w języku indonezyjskim. O 16:30 miałem jeszcze lekcję języka z nauczycielem przez internet. Cieszę się, ponieważ mogę już powoli pisać po indonezyjsku.

Stacja Misyjna

30 maja 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)