"Co należy zrobić, aby związek małżeński przetrwał w harmonii i przyjaźni?" Młoda żona zadała takie pytanie psychologowi w talk show, który obejrzałam we wspólnocie dziś po południu. Odpowiedź psychologa zaintrygowała mnie: "Postaraj się spędzić codziennie przynajmniej 15 minut ze swoim partnerem. Rozmawiajcie o sprawach ważnych dla siebie takich, jak wasze uczucia czy marzenia. Niech to będzie czas bez telefonów komórkowych, dzieci i bez zajmowania się sprawami zawodowymi".
Myślę, że odpowiedź ta jest właściwa także dla osób konsekrowanych, które decydują się żyć we wspólnotach religijnym. Czas spotkania z Jezusem jest najważniejszy, aby budować intymną i dobrą relację z Bogiem, z samym sobą, oraz z innymi ludźmi na świecie.
Temat tego programu telewizyjnego jest również dobrym materiałem do osobistego dialogu z Jezusem w czasie modlitwy. Jak staram się codziennie spędzać z Nim swój czas? Pomogło mi to też bardziej wejść w relację z Bogiem i żyć spokojniej i bardziej świadomie.
Przez chwilę medytowałam nad życiem wspólnotowym. Jestem wdzięczna, że w naszej wspólnocie cały czas jesteśmy ubogaceni przez Boga darem jedności i ciepłych relacji międzyosobowych. Praca misyjna powierzona przez Boga pomaga nam wzrastać i daje nam radość. Dziękujemy Bogu za Jego wierną miłość i łaskę.
Podczas mojej modlitwy obecny był również nasz prezydent Joko Widodo. Jestem wdzięczna Bogu za dar jego osoby dla Indonezji. Ponieważ nasz prezydent jest zawsze wśród ludzi, gdy Indonezja walczy, boryka się z problemami i rozwija się. Jak wierny ojciec utrzymuje on nasz kraj w jedności.
W moich modlitwach pamiętam i dziękuję za Józefa; przyjaciela, brata i towarzysza w powołaniu, które dał nam Bóg. Od niego uczę się wierności w dzieleniu się Słowem Bożym i interpretowaniu Biblii w moim codziennym życiu.
W końcu pomyślałam o Jezusie, naszym Nauczycielu, który pomaga zrozumieć fakt, iż Królestwo Boże przemienia nas, abyśmy byli bardziej otwarci i autentyczni w swoim życiu zakonnym.

S. Sisilia Andri SSpS

Pogłębianie relacji

08 października 2018

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)