Po śniadaniu postanowiłem odwiedzić szkołę podstawową w Sobo koło wioski Mangulewa. Poszliśmy z siostrą Marią CM, która pochodzi z tej parafii. W szkole czekała już na nas pani dyrektor Wilhelmina.

Około 10:00 zaczęliśmy uczyć dzieci. Siostra spotkała się z jedną grupą uczniów, a ja z drugą. Uczyłem modlitw takich, jak znak krzyża, Zdrowaś Mario i Ojcze nasz w języku angielskim. Dzieci były bardzo entuzjastycznie nastawione i chętne do nauki nowego języka. Szybko się uczyli, ponieważ znali te modlitwy już z przedszkola.

W szkole jest mnóstwo miejsca do gry w piłkę nożną i na spacery. Dzieci mogą tam się relaksować, ponieważ miejsce jest bardzo oddalone od głównej drogi. Wokół są tylko ogrody i lasy. Kiedy szliśmy do szkoły, widzieliśmy także konie i krowy. Nie znaliśmy tego miejsca, ale ludzie ze wsi nam pomogli nam i wskazali drogę.

O 12:00 wypiliśmy herbatę i zjedliśmy ciastka z nauczycielami. Mieliśmy czas na zrobienie zdjęć przed szkołą. Potem wróciliśmy do siebie, rozmawiając jeszcze o Indonezji i Polsce. Indonezyjczycy zwykle pytają o posiłki i pogodę w Europie. Dlatego odpowiadałem im o stylu życia w Polsce.

Podstawówka

18 lipca 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)