Pozdrawiam serdecznie z wyspy Flores. Do tej pory jesteśmy bezpieczni. Wszystko jest pod kontrolą. Pod koniec marca br. wyjechałem z seminarium w Ledalero. Udałem się na rekolekcje do sióstr kontemplacyjnych w Ruteng. Tam spędziłem dwa tygodnie. Odbyłem rekolekcje prywatne przed Świętami Wielkanocnymi. W drodze odwiedziłem ojca misjonarza Stefana Wrosza SVD. Następnie udałem się do Roe, gdzie mieszka ojciec werbista Tadeusz Gruca. Ponieważ z powodu koronawirusa drogi między województwami są zamknięte, nie podróżuję dalej do seminarium werbistowskiego w Ledalero.

Święta Wielkanocne spędziłem z ojcem Tadeuszem w centralnej części wyspy Flores. Do tej pory na Flores odnotowano tylko kilkanaście przypadków zachorowań na wirusa Covid-19, ponieważ na wyspę powrócili pracownicy z innych części Indonezji. Obecnie wszyscy chorzy są objęci ścisłą kwarantanną.

Na wyspie Flores są tylko 2 szpitale, które mogą przyjąć osoby chore na ten wirus. Jeden znajduje się w mieście Maumere, a drugi w mieście Labuan Bajo. Od ponad miesiąca nie odbywają się msze święte w kościołach ani w stacjach misyjnych. Wszyscy muszą dbać o zachowywanie bezpiecznego dystansu. Cały czas sytuacja się rozwija.

Mimo wszystko w państwie tak dużym, jak Indonezja jest tylko ponad 14 tysięcy zachorowań. Napawa to optymizmem na przyszłość. Nie wiemy co będzie dalej, ale ufamy Panu Bogu i modlimy się o szybkie opanowanie pandemii koronawirusa. Z darem modlitwy i błogosławieństwa Bożego z wyspy Flores - ojciec Józef Trzebuniak SVD.

Nowe Wieści

12 maja 2020

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)