Od listopada 2018 r. mieszkam w Indonezji. Na Flores uczę się indonezyjskiego i mam wielu nowych przyjaciół. Indonezyjczycy zwykle posługują się językiem urzędowym, ale używają także języków lokalnych.
Wyspa Flores jest bardzo piękna. Można wypoczywać na plaży, a także podziwiać niesamowite widoki. Indonezyjczycy są przyjaźni i mili. Dlatego cudzoziemcy czują się bezpiecznie i radośnie w Indonezji. Każdego dnia uczę się od ludzi czegoś nowego. Jest wiele owoców i warzyw, które są przepyszne. Oczywiście Azjaci lubią pikantne i smażone posiłki, ale w rejonie Bajawa są też ziemniaki, pomidory i kapusta. Europejczyk może tu dostać podobne produkty do tych używanych w kuchni europejskiej.
Większość ludzi na Flores jest katolikami. Dlatego jest wiele kościołów, kaplic i grot, w których katolicy modlą się i proszą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Najświętszej Matki Bożej. W każdą niedzielę do kościoła przychodzą dzieci, młodzież i dorośli.
Można tutaj podziwiać bogactwo kultury, tańców i regionalnych pieśni. Stroje są również interesujące i wielokolorowe. Zawsze kluczem do kultury jest język. Dlatego ważne jest, aby uczyć się języka i codziennie prowadzić konwersacje.

Kultura Flores

20 czerwca 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)