Młodzi werbiści brali udział w III Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych, który miał miejsce w Łagiewnikach - w Centrum Jana Pawła II w dniach od 13-16 września 2018 r. 

W Kongresie uczestniczyło ponad 800 osób z różnych zakonów, zgromadzeń, instytutów świeckich z kraju i z zagranicy. W codziennym programie była Eucharystia, czas na pracę w grupach dzielenia, a także wspólna zabawa i zwiedzanie Krakowa.

Werbiści - o. Krzysztof Malejko, br. Szymon Porwoł, o. Józef Trzebuniak wraz z postulantami - Krzysztofem Wojciechowskim i Filipem Smolińskim - radowali się ze spotkanie wraz z siostrami Służebnicami Ducha Świętego. Większość programu miała miejsce w CJPII w Łagiewnikach,  ale ważnym punktem spotkania było również uroczyste przejście przez centrum Krakowa.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli przepełnieni radością Ducha Świętego i świetnie wpisali się w temat spotkania "Wolni w Duchu Świętym". Wyjeżdżali z Krakowa umocnieni świadectwem innych osób konsekrowanych, wzajemnym świadectwem życia oraz wspólną modlitwą.

Kongres Młodych Zakonników

13 września 2018

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)