Polska - moja Ojczyzna. Kraj, który rozciąga się od Beskidów na południu aż do Morza Bałtyckiego na północy. Obejmuje zielone lasy na wschodzie, a jego zachodnią naturalną granicę stanowi rzeka Odra. Kraj wielkich Polek i Polaków, błogosławionych i świętych, jest moją Ojczyzną. Misjonarza, który wybiera się już niedługo do Indonezji, aby tam pracować w seminarium na Flores.

Polska - droga Ojczyzna dała mi kochanych rodziców, siostrę i braci, a także rodzinę zakonną, w której wzrastałem od 20 lat. Urodziłem się w przepięknej okolicy w Beskidach, w miejscowości o nazwie Międzybrodzie Bialskie. Tam miałem pierwszych kolegów i przyjaciół. To z nimi chodziliśmy po górskich szlakach w Tatrach i Bieszczadach. Tam również pierwszy raz zakochałem się w pięknie, które stworzył Bóg.

Polska - ukochana Ojczyzna. W niej wykształciłem się na teologa, filologa, patrologa na Uniwersytach w Olsztynie i Lublinie. Miałem wspaniałych pedagogów już od podstawówki, a później w szkole średniej w Bielsku Białej. Następnie prowadzili mnie promotorzy prac naukowych, którzy wyznaczali szlaki w celu zdobycia mądrości. Nie byłoby to wszystko możliwe bez daru wolnej Polski. W seminarium kształcili mnie kapłani, zakonnicy i siostry zakonne. Od nich uczyłem się coraz większej miłości do Boga.

Dziękuję Ci dzisiaj, moja droga Ojczyzno i Matko wszystkich Polaków, która obchodzisz swoje urodziny. Modlę się o dobro dla Ciebie i błogosławieństwo dla wszystkich Polek i Polaków. Niech Maryja, Królowa Polski, otacza Cię swoim płaszczem miłości. Niech Ci błogosławi Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen. 

Dzień Niepodległości

11 listopada 2018

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)