Każdego roku obchodzimy swoje urodziny. Jednak czasami mamy specjalne urodziny. W tym roku przeżywałem właśnie takie szczególne urodziny ponieważ ukończyłem 40 lat. Po raz pierwszy w nowym kraju, a mianowicie w Indonezji na wyspie Jawa.

W Yogyakarcie mieszkałem we wspólnocie werbistów. Ale miałem tam również wielu przyjaciół, którzy razem ze mną studiowali język indonezyjski. 4-tego października w piątek po południu spotkałem się z braćmi i ojcami w Domu Misyjnym. Mieliśmy wspólną kolację. W sobotę natomiat odbyło się spotkanie urodzinowe ze znajomymi z Universitetu Sanata Dharma. Spotkaliśmy się o 12:00 w restauracji o nazwie Little Wish. Dużo rozmawialiśmy podczas spożywania posiłku. Było bardzo zabawnie i nawet graliśmy w karty. Ponadto był tort urodzinowy z czterema małymi świecami. Musiałem zdmuchnąć wszystkie świece za jednym razem. Moim życzeniem było uzyskanie pozwolenia na oficjalną pracę w Indonezji.

W niedzielne popołudnie odwiedziły mnie siostry werbistki z prezentami. Wieczorem rozmawiałem z rodziną przez internet. Odpowiedziałem również znajomym, którzy przesłali mi życzenia.

Naprawdę radośnie przeżyłem przyjęcie urodzinowe. Pierwszy raz w nowym kraju, z nowymi przyjaciółmi, co było bardzo miłe. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkie życzenia się spełnią.

Czterdziestka

05 października 2019

Zrobione w WebWave CMS

trzebuniak@outlook.com

Google+

Facebook

Twitter

Linkedin

Modlitwa Zgromadzenia
Słowa Bożego

Przed światłością Słowa i Duchem łaski, niech ustąpią ciemności grzechu i noc niewiary. A Serce Jezusa niech żyje w sercach ludzi.

(Święty Arnold Janssen)